Familly Lifestyle Photo


Lifestyle Photography - „Portrétní styl fotografie, který si klade za cíl zachytit a zdokumentovat události, situace či milníky běžného života, uměleckým způsobem“
Fotí se převážne v přirozeném prostředí domova, kde vznikají hodnověrně autentické záběry s příjemnou intimní atmosférou, plné života, přímo tam, kde se doopravdy odehrává Vás rodinný život.

Lifestyle focení probíhá bez předem aranžovaných póz často například při chování miminka, když si maminka s miminkem povídá či hraje nebo i při kojení. Focení je též vhodné i pro ostatní členy rodiny, tatínka či starší sourozence, kteří mohou miminko chovat, nebo si s ním hrát.

Toto focení je vhodné hlavně pro mimika od narození  do cca 1 roku. Když už se dítě rozchodí, je ideální fotit venku, kde se může volně pohybovat a přirozeně projevovat. Během teplých dnů je možné fotit Lifestyl i s miminkem částečně venku (na zahradě, v blízkém parku atd.)

Je můj byt vhodný na toto focení?
Každé focení je nejlepší když je k dispozici hodně přirozeného světla. Světlé stěny i nábytek, velká okna atd. Případně se dá prostředí rozsvětlit použitím odrazného blesku od stropu (proto je velmi důležité, aby jste měli bílé stropy). Atmosféře také sluší více studenější barvy, než když je byt celý žluto oranžový. Pokud více méně splňujete tyto podmínky, ale máte pocit, že Váš byt nevypadá jako z katalogu Ikea a obáváte se, že není vhodný pro focení, mohu Vás ujistit, že hlavním motivem focení jste hlavně Vy. Většinou se fotí v blízkosti okna, kde je dostatek světla, při hře na koberci či podlaze nebo přímo v posteli ve Vaší ložnici (kde je dobré natáhnout čistě bílé prostěradlo, případně i peřiny do světlejších a studenějších odstínů). Pokud je Váš byt spíše tmavý, malý, v teplých odstínech a s tmavými (např. dřevěnými) stromy, bude asi lepší domluvit se u mě v ateliéru, kde mám také místnost v imitaci světlého interiéru. Určitě mi můžete zaslat fotky Vašeho obývacího pokoje, ložnice a pokojíčku pro miminko a můžeme to spolu prokonzultovat.

Jak se na focení nachystat?
Opět je hezčí když se oblečete spíše do světlejších a studenějších barev. Asi doma běžně nechodíte ve slavnostních šatech, proto i toto focení by mělo vypadat co nejpřirozeněji. Což neznamená, že se nemůžete hezky obléknout a upravit. Není problém vystřídat i více oblečení. Tím, že focení probíhá u Vás doma, tak máte vše potřebné stále po ruce, kdykoliv můžete miminko nakojit, přebalit, či konejšit. Nemusíte nikam jezdit a i miminko se cítí doma bezpečně a přirozeně.


Nejkrásnější fotky jsou vždy v náručí rodičů. Dejte přednost přirozenému focení u Vás doma, před umělým aranžováním miminek. Ukázka jak může takové Lifestyle focení vypadat: Galerie

Imitace interieru v mém atelieru: